Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Windows live Aile Korumasi

Windows Live Aile Koruması 

Windows Live Aile Koruması nedir? 
Çocuğunuz internette gezinirken, onu ve erişebileceği sayfaları, oynadığı oyunları, yaptığı yüklemeleri kontrol etmek zor olabilir...

Windows Live Aile Koruması bunu sizin için yapıyor! 

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu programı bilgisayarınızı yükleyip, gerekli ayarları çevrimiçi olarak yapabilir; çocuğunuzun çevrimiçi ortamda korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuzun erişebileceği siteleri belirleyebilir, neler yaptığını görebilir, kötü içerikli sitelere filtre uygulayabilir, yani internette gezinmesine rahatlıkla izin verebilirsiniz. 

Windows Live Aile Koruması nedir? 
Aile Koruması Filtresi: Bu programı ücretsiz bir şekilde indirip, çocuğunuzun kullandığı bilgisayara yükleyebilir, onun internetteki etkinliklerini oluşturduğunuz güvenlik ayarlarıyla izleyebilirsiniz. 

Aile Koruması İnternet Sitesi: Ailenizdeki her birey için ayarları oluşturup, bu ayarların etkinlik raporlarını görebileceğiniz bir site. Bu internet sitesinde ayarlarınızı bir kere oluşturduktan sonra, Aile Koruması Filtresini yüklediğiniz başka bilgisayarlarda da aynı ayarları kullanabilirsiniz.

Windows Ebeveyn Kontrolü: Aile koruması filtresinin özelliklerinden biri olan Windows Ebeveyn Kontrolü, çocuğunuzun bilgisayarında daha yoğun güvenlik önlemleri ayarları yapmanıza yardımcı oluyor. Bu konuda hakkında detaylı bilgi için, lütfen ilgili videoyu izleyin. 

Bu programın size avantajları nelerdir? 
1 - Çocuklarınızın çevrimiçi ortamda korunmasına yardımcı olursunuz. 
Aile Koruması ile çocuklarınızın Internet deneyiminin nasıl olacağına karar verirsiniz. Aramalarını sınırlandırabilir; web sitelerini izleyip engelleyebilir veya izin verebilir; Windows Live Spaces, Messenger veya Hotmail'de kimlerle iletişim kuracaklarına karar verebilirsiniz.** Aile Koruması Filtresi çocuklarınızın kullandığı tüm bilgisayarlara yüklenmelidir. Filtre yüklenmezse, güvenlik ayarları zorlanamaz. 

2 - Herkesin kendine özgü ayarlar
Her çocuğun bilgisayarda kendi Windows hesabını kullanarak oturum açmasını sağlamak, her birinin kendi ayarlarını kullanması ve sizin de her çocuk için farklı raporlar ve filtreler almanız anlamına gelir.3 - Kötü içeriğe filtre uygulayın

Web filtresi, her çocuk için bireysel ayarlar belirleyerek görmelerini istemediğiniz çevrimiçi içerikten çocuklarınızı korumanıza yardımcı olur.4 - Neler yaptıklarını görün
Ayrıntılı etkinlik raporları her çocuğun ziyaret ettiği (veya ziyaret etmeye çalıştığı) web sitelerini, kullandığı programları ve bilgisayarda ne kadar zaman harcadığını gösterir.* Programlarla ve harcanan süreyle ilgili raporlar yalnızca uygun işletim sistemlerinde sağlanır.

5 - Yeni arkadaşınız kim?
Yerleşik kişi yönetimi, çocuklarınızın Windows Live Spaces, Messenger ve Hotmail'de tam olarak kimlerle konuşabileceğine karar vermenize olanak tanır.6 - Ayarları çevrimiçi ortamda değiştirin
Her çocuğun güvenlik ayarlarını özelleştirmek için çevrimiçi ortamda Aile Koruması web sitesine gitmeniz yeterlidir, böylece evde olmadığınızda bile kolayca yönetilebilir.Bu programa nasıl erişeceksiniz?
Microsoft internet adresini ziyaret edebilirsiniz veya buradan​ bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eğer Windows7 kullanıcıysanız, Windows Live Aile Koruması bilgisayarınıza yüklü olabilir. Lütfen bilgisayarınızın başlat menüsüne tıklayıp, “Programlar”ı seçip, “Windows Live”i tıkladıktan sonra, Windows Live Aile Korumasını seçin.

Eğer Windows Live Aile Koruması bilgisayarınıza yüklü değilse aşağıdaki adımları uygulayarak programı indirebilirsiniz.

Nasıl yükleyeceksiniz?


“Karşıdan yükle” butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatabilirsiniz... 

 
“Aile koruması” seçin ve “yükleme”yi tıklayın ve devam edin.. Bu şekilde program yüklemeye başlar.. Ayarlarınızı seçip “devam” seçeneğini tıklayın ve yüklemeniz sonlansın. 
Yüklemeniz bittikten sonra, bilgisayarınızın başlat Picture of the Start button menüsünden, Windows Live Aile Koruması’nı bulup tıklayın..Şimdi Windows Live ID’niz ve şifreniz ile giriş yapın. Windows Live ID’niz yoksa “Kaydol”a tıklayarak hemen hesap oluşturabilirsiniz. 

Aile koruma programını ilk yüklediğinizde, oturum açmak için kullacağınız Windows ID, bir ebeveynin ID’si olmalıdır. Yapılacak olan ayarlar, ID ile giriş yapan ebeveynin kontrolünde olacak, ve olası değişiklikler yine aynı ebeveyn tarafından yapılabilecektir. 

Lütfen ayarlarını oluşturmak istediğiniz kullanıcıların yanındaki “Hesabı İzle” Kutucuğuna tıklayın. Eğer izlemek istediğiniz kullanıcılar kayıtlı değise, “Yeni bir standart Windows Hesabı Oluştur”u tıklayarak, yeni bir profil kaydedebilirsiniz. “Hesabı izle” kutucuklarına tıkladıktan sonar aşağıdaki ekranı göreceksiniz. Aile Güvenlik Programının en iyi şekilde çalışıp, size etkinlik raporlarını iletebilmesi için ailede bilgisayar kullanan her bireyin Windows hesabı ve güvenlik ayarları olması gerekmektedir. Tüm bireylerin aynı Windows hesabını ve ayarları kullanmaları durumunda, her bireyin/çocukların internetteki hareketlerini izlemek ve rapor almak mümkün olmamaktadır. Lütfen her bilgisayar kullanıcısının ayrı bir Windows hesabı olmasına dikkat ediniz. Eğer misafir kullanıcı hesabınız varsa, lütfen kapatınız, çünkü çocuklarınız misafir kullanıcı hesabından giriş yapabilirler, Bu durumda Aile Güvenlik Programı ayarları geçerli olmaz.


**Eğer daha once aile koruma programını kullanmadıysanız bundan sonraki adımı atlayabilirsiniz, eğer kullandıysanız, lütfen Her Windows hesabını bir kullanıcıyla eşleştirin, ve ayarlarınızın kaydedilmesini bekleyin. 

Şifre ayarlama: Eğer Windows yönetici hesabının ve Windows Live aile korumasıyla izlemediğiniz diğer windows hesaplarının şifresi yoksa, lütfen bu hesaplara şifre alın. İnternet güvenlik ayarları izlenmeyen bir kullanıcının şifresi olmaması durumunda çocuklarınız o hesabı kullanarak internette gezinebilirler.

Ayarlarınız tamamlandığında bu ekranı göreceksiniz..

Şimdi aile ayarlarınızı özelleştirebilisiniz..

Bu programa nasıl erişeceksiniz?

Aile koruması programını yükleyerek, çocuklarınızın güvenli bir şekilde internette gezinmesi için mükemmel bir başlangıç yaptınız! Bu durumda çocuklarınızın kullandığı hesaplar temel güvenlik koruması ile izleniyor ve etkinlik raporları hazırlanıyor. .Şimdi Aile Koruma Internet Sitesine giderek ayarlarınızı özelleştirebilir ve güçlendirebilirsiniz.

Bunun için Aile koruma internet sitesini ziyaret edin, Windows ID’niz ile giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra aile özetinizi göreceksiniz. İstediğiniz kullanıcı adının altındaki “ayarları düzenle”ye tıklayarak, ayarlarını değiştrebilirsiniz.

Web filtresi seçin:

Aile koruma programı sizin için internet sayfalarını inceleyip kategorize ediyor. Web filtresi seviyesi seçerek, çocuğunuzun hangi kategorideki internet sayfalarını görüp göremeyeceğine karar verebilirsiniz. Ayarlarınızı yaptıkran sonra kaydet e tıklayın..Bir web sitesine izin vermek veya engellemek için: web sitesi adresini girdikten sonra, yalnızca bu kişi için seçeneğindeki oku tıklayın ve bu ayarlamayı kimin için yapacağnızı seçin ve kaydet e tıklayın..

Çocuğunuzun kontakt listesini ayarlayın: Çocuğunuzun Windows Live Hotmail, Windows Live Messenger, Windows Live Spaces kullanarak kimlerle iletişim halinde olduğunu kontrol edebilirsiniz. Böylece çocuğunuz Windows Live kullandığında sadece sizin onun kontakt listesine koyduğunuz kişilerle konuşabilir, listesinde olmayan herhangi biriyle iletişime geçemez.

Windows Live üzerindeki kontakt listesi ayarları için:

 • Çocuğunuzun Windows Hesabını tıkladıktan sonra, kişi yönetimini seçerek, çocuğunuzun Windows Live ID’sini ekleyin.
 • Windows Live programlarını seçerek, çocuğunuzun hangi programlara erişebileceğini tanımlayın. Hotmail, Messenger veya Spaces i seçmezseniz, çocuğunuz hiçbir kontağıyla iletişime geçemez


 • Aile Koruması, ebeveynlerin adresini otomatik olarak çocuğun kişi listesine ekler. Çocuğunuz başka kişlerle iletişime geçmesi için, ekleyi tıklayarak başka kişiler ekleyebilirsiniz.
 • Eğer isterseniz, “çocuğun kendi kişilerini yönetmesine izin ver”i tıklayarak, kendi kişi listesini yönetmesini sağlayabilirsiniz.
Ayarlarınızı yaptıktan sonra kaydet tıklayın..

Çocuğunuz görmesini engellediğiniz sayfalara erişmeye çalıştığında ne olacak?
Aile koruma programını aktive ettiğiniz andan itibaren, çocuğunuz onun görmesini istemediğiniz bir siteye girmeye çalıştığında bir uyarıyla karşılaşacak. Bu uyarıda, girmek istediği siteyi görüntüleyebilmek için izin isteyebileceğini söyleyecek. Bunun için size sorabilecek veya e-posta yoluyla isteklerini iletebilecekler.Siz aile koruma programı sistemine girdiğiniz zaman, aile özetinizin altındaki isteklerkısmından bunları görerek, izin verebilir ya da reddedebilirsiniz.

Windows Aile Koruması tarafından çocuklar için önerilen web siteleri: Aile Koruması tarafından önerilen çocuklara uygun Çocuklara uygun web sitesi listesi  yakında hazır olacak.

Çocuğunuzun ne yaptığını kontrol edin!
Aile özetinize girdiğinizde, “etkinlik raporu”nu tıklayarak, “etkinlik raporunu aç”ı seçin. Böylece çocuğunuzun seçtiğiniz tarihlerdeki internet etkinliğini, oynadığı oyunları, yaptığı yüklemeleri görüntüleyebilirsiniz.

 • Fethiye Kaymakamlığı
 • fethiye belediyesi
 • Polsan
 • IPA
 • UPEM
 • TUBİM
 • UTSAS Sempozyumu
 • KGYS
 • BİMER
 • İçişleri Bakanlığı
 • Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu