Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BASIN DUYURUSU
27.04.2018  

 

MUĞLA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 

BASIN DUYURUSU 

 
1) 5 Adet Kurusıkı Tabanca Yakalandı 
                        Muğla Polisi suç ve suçlularla etkin mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürürken,  farklı  tarihlerde yapılan uygulamalarda 5 Adet Kurusıkı Tabanca ele geçirildi.
                Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından İl Merkezinde vatandaşın huzur ve güveninin en üst eviyede sağlanması amacıyla yapılan uygulamalar aralıksız olarak sürüdürülüyor. Bu bağlamda Şubat Ayı içerisinde farklı  tarihlerde yapılan uygulamalarda 5 Adet Kurusıkı Tabanca ele geçirildi.
                Ele geçirilen tabancalar ile ilgili olarak toplamda 5.230 T.L. idari para cezası uygulanırken,  yakalanan tabancaların mülkiyetlerinin kamuya geçirileceği öğrenildi. Yetkililer vatandaşları kuru sıkı tabancaları taşımamaları ve ateş ederek cevreyi rahatsız etmemeleri konusunda uyardılar.
Önizleme
 
 
2) Muğla Polisinden Kaçamadı
                Muğla Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin dur ihtarına uymayan şüpheli araç, kısa bir süre içerisinde içerisinde bulunan 2 şüpheli ile beraber kıs kıvrak yakalanırken araçta  suç unsuru olarak 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 43 adet av tüfeğine ait fişek ve 1 adette tabanca mermisi ele geçirildi.
                Muğla Polisinin  suç ve suçlularla etkin mücadelesi büyük bir kararlılıkla sürdürülüyor.  Muğla İl Merkezi ve İlçelerinde yürütülen kararlı mücadele sonrasında her geçen gün suçlular yakalanırken, yakalanan suçlularla beraber suç unsurları da ele geçiriliyor. Bu Bağlamda son olarak Muğla Merkezde dur ihtarına uymayan bir araç fazla uzağa kaçamadan içerisinde bulunan 2 şüpheli şahıs ile beraber yakalandı. Muğla Emniyet Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanan şüpheli araç ve şüpheli şahıslarla beraber araçta  suç unsuru olarak 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 43 adet av tüfeğine ait fişek ve 1 adette tabanca mermisi ele geçirildi. Yetkililer olayla ilgili adli ve idari tahkikata başlarken, vatandaşları ruhsatsız tabanca ve tüfek edinmemeleri konusunda bir kez daha uyardılar.
Önizleme
 
 
3) Radar Tespit Cihazları Yakalandı
 
                Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu uygulamalarda 2 adet radar tespit cihazı yakalandı.
                Muğla Polisinin  suç ve suçlularla olan mücadelesi büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Büyük bir başarı ile sürdürülen bu mücadele  Muğla halkının da  haklı takdirini kazanıyor. Bu bağlamda son olarak 2 adet radar tespit cihazı yakalandı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu uygulamalarda 2 adet radar cihazı yakalanırken, her iki araç sürücüsüne toplamda 6.000 T.L. idari para cezası uygulandı. yakalanan her iki radar tespit cihazının mülkiyetinin kamuya geçirileceği öğrenilirken yetkililer vatandaşları bu tür kanunsuz eylemlere kalkışmamaları konusunda uyardı.

 

 Önizleme

 

 

 
4) Polisler Suçla Mücadelede Kararlı
 
                Muğla Polisi  İl Merkezi 'nde gerçekleştirdiği baskınlarla kumar oynatılan yerlerde suç ve suç unsurlarını yakalarken, vatandaşların da haklı takdirini kazanıyorlar.
                Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Muğla İl Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa kumar oynandığı tespit edilen bir işletmeye  yapılan operasyonda kumar oynayan şahıslar yakalanarak tombala diye tabir edilen kumar oyununa ait suç unsurları ele geçirildi.
                Muğla polisi suç ve suçlularla ne denli kararlı olduğunu gösterdi ve kumar oynanan işletmeye tekrar baskın yapıldı.  Tombala diye tabir edilen kumar oynatıldığını ihbar alan polisler işyerine baskın düzenlediler.Muğla İl Emniyet Müdürülüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen baskında; tombala kumar oyununa ait suç unsurları ele geçirilirken, kumar oynadığı tespit edilen 30 şahsa toplamda 7.700 T.L. idari para cezası uygulandı. Ayrıca 1 şahsa yer temin etmekten, 1 şahsa da gözcülük yapmaktan dolayı adli işlem yapıldı.
                Baskında 140 adet tompala kağıdının ele geçirilmesi kumarın nedenli büyük olduğunu da gözler önüne serdi. Yetkililer vatandaşların suç ve suç unsurları ile karşılaştıklarında vakit geçirmeden koluk görevlilerine bildirmelerini isterlerken, bunun aynı zamanda bir vatandaşlık görevi olduğunun bilinmesini istediler.

Önizleme

 

 

 
 
 • Muğla Valiliği
 • Muğla Belediyesi
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS