Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BASIN DUYURUSU
13.06.2018  

 

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
BASIN BÜLTENİ
                                                                           
RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ:
 
Her yıl ülkemizde trafik kazaları sonucunda birçok vatandaşımız yaralanmakta veya hayatını kaybetmekte, çok sayıda vatandaşımız ise hayatının geri kalan kısmını engelli olarak geçirmek durumunda kalmaktadır. Bunlarla birlikte trafik kazalarından sonra büyük çapta ekonomik kayıplar meydana gelmektedir. Trafik kazalarının önemli bir kısmı hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlali ile sürücülerin sabırsız davranışları gibi sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır.
Meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi amacıyla özellikle Ramazan Bayramı tatili öncesini ve sonrasını kapsayacak şekilde, Muğla Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması, bayram tatilinde kazaların en alt düzeye düşürülmesi amacıyla aşağıda belirtilen trafik tedbirleri uygulanacaktır.
 
-İlimiz genelinde bayram tatili süresince trafik tedbirlerinde 78 sivil ekip, 486 resmi ekip, 185 motorize ve 72 yaya personelimiz ile birlikte, toplamda 1288 personelimizin görev almaları sağlanmıştır.
 
-Otobüs terminallerinde görevli personellerimiz tarafından, terminallere giriş/çıkış yapan tüm otobüslerin kontrolleri yapılarak;
Otobüs şoförlerine yönelik olarak;
1-Uykusuz, yorgun olarak ve yeterince dinlenmeden trafiğe çıkmamaları,
2-24 saatlik süre içinde, sürekli olarak 4,5 saat toplamda 9 saatten fazla araç kullanmamaları,
3-Seyahate başlamadan önce seyahat süresince emniyet kemeri takmaları hususunda yolcuları uyarmalarını ve kendilerinin de takmaları,
4-Araç kullanırken cep telefonu ile görüşmemeleri,
5-Yasal limitlerdeki hızlarda araç kullanmaları,
6-Önden seyreden araçları yakın takip etmemeleri
7-Yayalara ve bisikletlilere öncelik vermeleri,
8-Trafikte sabırlı ve saygılı olmaları, kural ihlalleri yapmamaları yönünde gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.
Yolculara yönelik ise;
-Seyahat süresince emniyet kemerlerini takmaları ve otobüs sürücülerinin kural ihlali yapmaları durumunda 155 ihbar hattına bildirmeleri istenilmiştir.
 
-Mezarlıklar ile alış veriş merkezlerindeki araç ve yaya yoğunluğu dikkate alınarak, bu alanlarda motorize ve yaya personel görevlendirmeleri yapılmış, bununla birlikte Asayiş Tedbirleri kapsamında, İl merkezinde Kötekli bölgesi, CNS AVM ve çevresi, rüya AVM ve çevresi, Kipa ve Outlet mağazaları çevresi, Carrefoursa AVM ve çevresi, otogar, Muğlalı İşhanı, Kurşunlu Cad., Kuyumcular bölgesi, Saatli Kule çevresi, Z.Hanım Caddesi, İsmet Çatak Cad., Recai Güreli Caddesi ve Cumhuriyet Meydanında,
-İlçe merkezlerinde de, halkın yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak, alışveriş merkezleri ile otogar vb. yerlerde gerekli tedbirler alınmıştır.
Bu kapsamda ilimiz genelinde toplamda 179 Polis ekibi, 939 Polis Memuru ve 8 polis köpeği ile 103 bölgede, yaya devriye ve motorize ekipler vasıtasıyla gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 
 
 • Muğla Valiliği
 • Muğla Belediyesi
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS