Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BASIN DUYURUSU
 

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN DUYURUSU

 

 

1)Başarılı Personeller Ödüllendiriliyor
             Muğla İl Emniyet Müdürlüğü 'nün başarılı personelleri ödüllendirilmeye devam ediliyor.
             Muğla İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli polislerin görevleri esnasında motivasyonlarının arttırılarak görev kalitesinin en üst seviyelere taşınması  amacıyla başarılı polisler ödüllendirilmeye devam ediliyor. Bu bağlamda son olarak Muğla İl Emniyet Müdürlüğü,  Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü, Komiser hamdi Bey Polis Merkezi Amirliği 'nde görevli  2 Komiser Yardımcısı görevleri esnasında gösterdikleri üstün başarı ve gayratlerinden dolayı ödüllendirildiler.
             Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya 'nın makamında düzenlenen törende Komiser Yardımcıları Selcan Şimşek ve Ahmet Duran ödüllendirilirken, düzenlenen törende Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz da hazır bulundu.
 
 
 
 
 
 
 
 
2)Şehitler İçin Lokma Döktürüldü
            Polis Eşleri Derneği Muğla Şubesi üyeleri 173. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle şehitlerimiz için lokma döktürdüler.
            Polis Eşleri Derneği Muğla Şubesi üyeleri Muğla il merkezi ve ilçelerinde birbirinden anlamlı etkinlikleri gerçekleştirmeye devam ediyorlar. Bu bağlamda son olarak Kahraman Şehitlerimiz için lokma döktürdürler. Etkinliğe çok sayıda vatandaşın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden de çok sayıda kişinin katılım sağladığı gözlendi. Etkinlikte  Polis Eşleri Derneği Muğla Şubesi Başkanı Aysun Çetinkaya tarafından dernek faaliyetlerine katkılarından dolayı Muğla Galatasaraylılar Derneği Başkanı Erol Kapız 'a bir teşekkür plaketi takdim edildi.
            Bilindiği gibi Polis Eşleri Derneği Muğla Şubesi üyeleri 12 Nisan 2018 günü 10.00 ile 18.00 saatleri arasında gelirinin polis çocuklarının eğitiminde kullanılacağı kermese imza atacaklar.Yöresel yiyecek ve içeceklerin yanı sıra çeşitli el sanatı ürünlerin vatandaşların beğenisine sunulucağı kermese kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden çok sayıda kişinin  katılması  bekleniyor.
 
 
 
 
 
 
 
3)Muğla Polisine Sanatçı Desteği
            Kahraman  Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy'un adını taşıyan ve Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde teşhir edilen zenginleştirilmiş kütüphanenin açılış  törenine katılan tanınmış sanatçı Gülnihal Demir polisleri yalnız bırakmazken, öğrencilerin de ilgi odağı oldu.
            Muğla'lıların gönlünde ayrı bir yeri olan,  Çocuklar Duymasın dizisi de dahil birçok dizide rol alan, her fırsatta Türk Polisi ve Türk Askerine olan sevgisini dile getiren ünlü sanatçı Gülnihal Demir Şehit Polis Sefa Altınsoy Z-Kütüphanesi  açılış töreninde Muğla Polisini yalnız bırakmadı. Kütüphane açılışına katılan ve açılış törenine katılanların bol bol hatıra fotoğrafları çektirdikleri Gülnihal Demir 'in, tören esnasında kütüphaneye de ismi verilen Kahraman Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy 'un özgeçmişi okunurken duygu dolu anlar yaşadığı görüldü.  Kütüphanenin teşhir edilmesinin yanında ismine de kahraman şehit polis memurunun da isminin verilmesini son derece anlamlı bulduğunu belirten ünlü sanatçı Gülnihal Demir başta Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya olmak üzere Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz 'a, Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima 'ya  ve emeği geçen tüm polislere teşekkür etti. Sanatçı Gülnihal Demir kahraman şehit polis memuru Sefa Altınsoy 'un ailesi ile de yakından ilgilenerek kendilerine başsağlığı diledi. Hatıra fotoğrafları da çektiren sanatçı Gülnihal Demir 'den öğrenciler bol bol imza aldılar.
            Bilindiği gibi Şehit Polis Sefa Altınsoy Z-Kütüphanesi; Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz koordinesinde COGEP yani; Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında Şehit Polis Sefa Altınsoy Z-Kütüphanesi   teşhir edilmişti. Şehit Polis Sefa Altınsoy Z-Kütüphanesi gibi  Muğla ilin de dahil olduğu  yurdumuzun toplam 81 ilinde Milli Eğitim Bakanlığı 'nca belirlenen okullarda Asayiş Daire Başkanlığı koorinesinde Z Kütüphane Projesi uygulamaya başlanmıştı.
            Söz konusu kütüphanenin teşhir edilmesi ile  öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalıklarını ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasındaki diyaloğu arttırmak, dolayısıyla da bilinçli nesiller yetiştirmek amaçlanıyor.
 
 
 • Muğla Valiliği
 • Muğla Belediyesi
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • TUBİM
 • Suç Önleme Sempozyumu
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • KGYS